Ako si vyrobiť doma pierka pre hostí

Ako si vyrobiť doma pierka pre hostí

Pierka k svadbe patria. Na Orave sa pripínajú len mužskej časti svadobčanov, niektoré nevesty sa rozhodnú ich pripnúť a "označiť si" každého svadobčana. Aby boli všetci súčasťou tohto veľkého dňa. Pripnúť pierko a pripiť si na mladomanželov.

Tak nejak nie :)

 

Pierko je krásnym príkladom toho, že ho nepotrebujete kupovať, dovážať z ďalekých krajín..pierko je tá drobnosť na svadbe, do ktorej môžete dať svoju dušu. Vyrobíte si vlastné a sami. Presne podľa Vašich predstáv.

Tak ako Denka.

Šikovná nevestička, ktorá je žienka výmyselná a neposedná (toto sú jej lastné slová :) ) , rozhodla som sa vziať dekorácie na svadbu do vlastných rúk a tvoriť, tvoriť, tvoriť..

Zvládnete to určite aj sami :)

Poďme sa pozrieť na to, ako sa s nimi popasovala Deniska.

Čo budeme potrebovať na naše pierka? Čipkované stuhy Folklórne stuhy Nejakú tú milú ozdôbku drevenú Niť vo farbe ozdôbky Ihlu

Pozrite sa najprv doma, u rodičov či starých rodičov či neskrývajú niečo, čo by sa Vám perfektne hodilo. Spýtajte sa na sociálnych sieťach či kamarátiek či nemajú nazvyš. Možno budete prekvapení, čo všetko nemusíte kupovať úplne nanovo :)

 

Poďme teda na to :)
Ako prvé si pripravíme čipkovu mašličku. Dĺžka je na Vás :)

ako si vyrobit svadobne pierko 1jpg

Začneme jedným očkom, dajte si pozor aby vnútro očka tvorila ta istá strana čipky, v mojom prípade ta vlnovková.

ako si vyrobit svadobne pierko 2jpg


Tak isto urobíme aj druhé očko a necháme odpočívať, kým si pripravíme stužku folklórnu.A teraz to už naberie rýchly spád :

 

ako si vyrobit svadobne pierko 3jpg


Najskôr folklórna stužka potom čipková mašlička, navrch srdienko drevenéNavrch môžete dať drevený gombíček (najobľubenejší môjho milého :) ), a cez gombíkov dierky to dokopy zošit.

 

ako si vyrobit svadobne pierko 4jpg


Alebo, na barbara, zlepiť. 

A potom:

: pierka do svadby opatrovať, na svadbe mužom popripínať a potom už len

"A žili šťastne, až kým nepomreli"

 

No čo, poradilo sa?

Ak máte otázočky, či nie je niečo jasne vysvetlené - neváhajte sa na nás obrátiť :)