Pomalá svadba.

Pomalá svadba.

Zhon, stres, tlak, očakávania.

Čo všetko potrebujeme? Čo všekto nám chýba? Koľko nás to bude stáť?

Ešte nikdy sme neorganizovali nič také veľké.

Koho je potrebné pozvať? Čo sa patrí a čo nie? Aké sú zvyky? Ako má vobec vyzerať poriadna svadba? Farby, typy, kombinácie. Družičovské šaty, účesy..peniaze sa kotúľajú dolu brehom..

Aký je vôbec budget? Čo zaplatia rodičia? Čo sa vyzbiera na daroch?

Svadobné šaty, zvyky, tradície, tlaky..očakávania rodičov, kamarátov, príbuzných..

hlavne nech je každý spokojný..len nevesta a ženích majú už "žalúdočné vredy"..hlava v smútku.

 pomala svadba blog 1jpg

Svadba je oslava lásky (?)

 

Je to moment a deň práve pre ženícha a nevestu, no aj navzdory tomu je často vidieť a počuť ako sú "radi, že je to za nimi". Prípravy boli stresujúce, "ani mi nepomohol", "všetko som musela robiť sama" a "ešte ani ten oblek si nebol schopný vybrať".

 

Svadba má byť z nejakého dôvodu perfektná.

 

Podľa obrázkov a inšpirácií, ktoré sa na nás z každého rohu vylievajú. Pozrite akú svadbu má princ a princezná, ten a tento, ona a on..vysoké ceny, vysoké očakávania.

Keď to vidíme, tak aj my chceme takú.

Cítíme sa menejcenní ak nie je naša svadba dostatočne veľká, farebná, zábavná..doplňte si čokoveľvek chcete..

Chceme aby sa na nej ľudia bavili, vymýšľate pre nich programy, výslužky, pomaly stánky so zmrzlinou hneď vedľa oltára..za chvíľu budú svadby vyzerať ako festivaly, o polnoci usporiadame ohňové, divadelné predstavenie.

Len preto aby sme mali pekné fotky, veľa followerov a lajkov. Či?

 

Naozaj to tak nemusí byť.

 

Naozaj môžete mať svadbu presne takú akú chcete Vy.

Intímnu, kľudnú, jemnú a romantickú. Bez očakávaní a hodnotení.

Svadba je o Vás dvoch. Je to oslava Vašej lásky nie tety z tretieho kolena.

Nerobte čo sa patrí a čo sa očakáva zatiaľ čo sa Vám z toho objavuje na koži nepríjemná žihľavka. Rebelujte keď chcete. Svadba a aj jej samotná príprava má byť zábava, má byť zapamätateľná ako príjemná spomienka, ako pozitívna emócia..keď budú nevesta so ženíchom štastní a spokojní, a najmä - pokojný, aj hostia tú energiu a kľud budú cítiť.

Prišli sa predsa tešiť s Vami. Z Vašej lásky :) 

 pomala svadba blogjpg

Hostia (tí praví, tí blízki, tí milovaní..) nie sú zvedaví na zľavy a akcie, a ligot a ultradokonalú výzdobu s lampiónmi. Ale sú zvedaví na Vás, nie na to čo sa očakáva a patrí.

 

Odhoďte telefóny a zabudnite na ten jeden jediný deň na sociálne siete, užívajte si svoj deň, buďte tam jeden pre druhého. Fotky a statusy sa dajú vždy dať potom. Nechajte svojich hostí aby si mobilné telefóny nechali doma, uvidíte, že budú mať absolútne čarovný zážitok. A budú sa musieť spolu rozprávať :) Baviť sa a tancovať. Jesť a piť do sýta. Bez ohľadu na prezentáciu majetku a pôvodu.

Vaša hodnota, ani hodnota Vášho vzťahu či lásky sa absolútne neodvíja od toho ako bude vyzerať deň svadobný. A nič sa nestane keď sa náhodou niečo nevydarí či pokazí, keď nebude nakompletku celý deň na 100%. Dovoľte si občas aj zlyhať, netrestajte sa za to negatívnymi pocitmi.

Je to vaša svadba, Vaša vedomá, krásna, láskyplná, pomalá svadba.

 

Neporovnávajte sa, buďte svoji. Od dnes už navždy :)

 

Simona

pomala svadba blog 1jpg